Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW15AN4N1C8ZD
LQW15AN4N1C8ZD
5S-LQW15AN4N1C8ZD
LQW15AN4N1C8ZD
FIXED IND 4.1NH 1.8A 44 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 4.1nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 1.8A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 44 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 9.6GHz |