Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW15AN2N5C8ZD
LQW15AN2N5C8ZD
5S-LQW15AN2N5C8ZD
LQW15AN2N5C8ZD
FIXED IND 2.5NH 2.1A 30 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 2.5nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 2.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 30 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 15.5GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)" |