Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW04AN1N5D00D
LQW04AN1N5D00D
5S-LQW04AN1N5D00D
LQW04AN1N5D00D
FIXED IND 1.5NH 940MA 50 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.5nH |
| Tolerance: | ?à0.5nH |
| DC Resistance (DCR): | 940mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 50 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 20GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,03015 (0804 Metric),"0.031"" L x 0.016"" W (0.80mm x 0.40mm)","0.018"" (0.45mm)" |