LQW04AN1N5C00D
5S-LQW04AN1N5C00D
LQW04AN1N5C00D
FIXED IND 1.5NH 940MA 50 MOHM
Product Description
Series:LQW04
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.5nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):940mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:50 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:18 @ 250MHz
Operating Temperature:20GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,03015 (0804 Metric),"0.031"" L x 0.016"" W (0.80mm x 0.40mm)","0.018"" (0.45mm)"