Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW03AW10NJ00D
LQW03AW10NJ00D
5S-LQW03AW10NJ00D
LQW03AW10NJ00D
FIXED IND 10NH 250MA 460 MOHM
Product Description
| Series: | LQW03 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 460 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 37 @ 900MHz |
| Operating Temperature: | 7.2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.021"" L x 0.016"" W (0.53mm x 0.40mm)","0.018"" (0.45mm)" |