LQW03AW10NJ00D
5S-LQW03AW10NJ00D
LQW03AW10NJ00D
FIXED IND 10NH 250MA 460 MOHM
Product Description
Series:LQW03
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:460 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:37 @ 900MHz
Operating Temperature:7.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.021"" L x 0.016"" W (0.53mm x 0.40mm)","0.018"" (0.45mm)"