LQP18MN8N2C02D
5S-LQP18MN8N2C02D
LQP18MN8N2C02D
FIXED IND 8.2NH 150MA 800 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:8.2nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:3.6GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)"