LQP18MN27NG02D
5S-LQP18MN27NG02D
LQP18MN27NG02D
FIXED IND 27NH 100MA 2.4 OHM SMD
Product Description
Series:LQP18
Function:Thick Film
Type:Non-Magnetic
Inductance:27nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:1.9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)"