Fixed InductorsMurata Electronics North America LQP18MN1N8C02D
LQP18MN1N8C02D
5S-LQP18MN1N8C02D
LQP18MN1N8C02D
FIXED IND 1.8NH 250MA 400 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.8nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 400 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 17 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)" |