LQP18MN1N8C02D
5S-LQP18MN1N8C02D
LQP18MN1N8C02D
FIXED IND 1.8NH 250MA 400 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.8nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:400 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:6GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)"