LQP18MN12NG02D
5S-LQP18MN12NG02D
LQP18MN12NG02D
FIXED IND 12NH 150MA 1 OHM SMD
Product Description
Series:LQP18
Function:Thick Film
Type:Non-Magnetic
Inductance:12nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:3GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)"