LQP15MN10NG02D
5S-LQP15MN10NG02D
LQP15MN10NG02D
FIXED IND 10NH 100MA 1.3 OHM SMD
Product Description
Series:LQP15
Function:Thin Film
Type:Non-Magnetic
Inductance:10nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:13 @ 500MHz
Operating Temperature:4.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,500MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.018"" (0.45mm)"