Fixed InductorsMurata Electronics North America LQP03TQ4N1B02D
LQP03TQ4N1B02D
5S-LQP03TQ4N1B02D
LQP03TQ4N1B02D
FIXED IND 4.1NH 360MA 350 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 4.1nH |
| Tolerance: | ?à0.1nH |
| DC Resistance (DCR): | 360mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 350 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 17 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 6.5GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |