LQP03TQ2N1C02D
5S-LQP03TQ2N1C02D
LQP03TQ2N1C02D
FIXED IND 2.1NH 650MA 120 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:2.1nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):650mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:11GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"