Fixed InductorsMurata Electronics North America LQP03TQ13NJ02D
LQP03TQ13NJ02D
5S-LQP03TQ13NJ02D
LQP03TQ13NJ02D
FIXED IND 13NH 250MA 690 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 13nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 690 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 17 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 3.7GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |