LQP03TNR24H02D
5S-LQP03TNR24H02D
LQP03TNR24H02D
FIXED IND 240NH 60MA 15 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:240nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):60mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:15 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:450MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"