LQP03TN6N2H02D
5S-LQP03TN6N2H02D
LQP03TN6N2H02D
FIXED IND 6.2NH 300MA 600 MOHM
Product Description
Series:LQP03
Function:Thin Film
Type:Non-Magnetic
Inductance:6.2nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:600 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:14 @ 500MHz
Operating Temperature:4GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"