LQP03TN2N5B02D
5S-LQP03TN2N5B02D
LQP03TN2N5B02D
FIXED IND 2.5NH 500MA 200 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:2.5nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:14 @ 500MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"