LQP03TG82NJ02D
5S-LQP03TG82NJ02D
LQP03TG82NJ02D
FIXED IND 82NH 90MA 7.15 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:82nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):90mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.15 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 300MHz
Operating Temperature:1GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,300MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"