Fixed InductorsMurata Electronics North America LQP03TG56NJ02D
LQP03TG56NJ02D
5S-LQP03TG56NJ02D
LQP03TG56NJ02D
FIXED IND 56NH 100MA 5.6 OHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 56nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 5.6 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 7 @ 300MHz |
| Operating Temperature: | 1.2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,300MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |