Fixed InductorsMurata Electronics North America LQP03TG24NH02D
LQP03TG24NH02D
5S-LQP03TG24NH02D
LQP03TG24NH02D
FIXED IND 24NH 120MA 3.17 OHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 24nH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 120mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.17 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)",- |