LQP03HQ5N6H02D
5S-LQP03HQ5N6H02D
LQP03HQ5N6H02D
FIXED IND 5.6NH 400MA 250 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:5.6nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:250 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 500MHz
Operating Temperature:5.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.017"" (0.42mm)"