LQP03HQ4N2B02D
5S-LQP03HQ4N2B02D
LQP03HQ4N2B02D
FIXED IND 4.2NH 500MA 170 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:4.2nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 500MHz
Operating Temperature:7GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.017"" (0.42mm)"