LQP03HQ1N1B02D
5S-LQP03HQ1N1B02D
LQP03HQ1N1B02D
FIXED IND 1.1NH 1.1A 40 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.1nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:40 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 500MHz
Operating Temperature:14GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.017"" (0.42mm)"