LQM2MPN1R5MEHL
5S-LQM2MPN1R5MEHL
LQM2MPN1R5MEHL
FIXED IND 1.5UH 1.45A 150 MOHM
Product Description
Series:LQM
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.45A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.031"" (0.80mm)"