LQM2MPN1R0MEHL
5S-LQM2MPN1R0MEHL
LQM2MPN1R0MEHL
FIXED IND 1UH 1.65A 119 MOHM SMD
Product Description
Series:LQM
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.65A
Q @ Freq:1.9A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:119 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.031"" (0.80mm)"