LQM2HPN2R2MG0L
5S-LQM2HPN2R2MG0L
LQM2HPN2R2MG0L
FIXED IND 2.2UH 1.3A 80 MOHM SMD
Product Description
Series:LQM2
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"