LQM2HPN1R0MJHL
5S-LQM2HPN1R0MJHL
LQM2HPN1R0MJHL
FIXED IND 1UH 2.3A 63 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.3A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:63 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)"