Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM2HPN1R0MG0L
LQM2HPN1R0MG0L
5S-LQM2HPN1R0MG0L
LQM2HPN1R0MG0L
FIXED IND 1UH 1.6A 55 MOHM SMD
Product Description
| Series: | LQM2 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.6A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 69 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 60MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |