Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM21PN4R7MGSD
LQM21PN4R7MGSD
5S-LQM21PN4R7MGSD
LQM21PN4R7MGSD
FIXED IND 4.7UH 750MA 363 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 750mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 363 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.039"" (1.00mm)" |