LQM21NN4R7K10L
5S-LQM21NN4R7K10L
LQM21NN4R7K10L
FIXED IND 4.7UH 30MA 1 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):30mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 10MHz
Operating Temperature:47MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)"