Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM21FN4R7N00L
LQM21FN4R7N00L
5S-LQM21FN4R7N00L
LQM21FN4R7N00L
FIXED IND 4.7UH 80MA 300 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 80mA |
| Q @ Freq: | 80mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 390 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 25MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)" |