LQM21FN100N00L
5S-LQM21FN100N00L
LQM21FN100N00L
FIXED IND 10UH 60MA 500 MOHM SMD
Product Description
Series:LQM21
Function:Multilayer
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):60mA
Q @ Freq:60mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:650 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:15MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.057"" (1.45mm)"