LQM21DN2R2N00D
5S-LQM21DN2R2N00D
LQM21DN2R2N00D
FIXED IND 2.2UH 40MA 170 MOHM
Product Description
Series:LQM21
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):40mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)"