Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM21DN2R2N00D
LQM21DN2R2N00D
5S-LQM21DN2R2N00D
LQM21DN2R2N00D
FIXED IND 2.2UH 40MA 170 MOHM
Product Description
| Series: | LQM21 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 40mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 170 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.050"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)" |