LQM18PN1R5NB0L
5S-LQM18PN1R5NB0L
LQM18PN1R5NB0L
FIXED IND 1.5UH 600MA 350 MOHM
Product Description
Series:LQM18
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:438 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.016"" (0.40mm)"