Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM18PN1R0MGHD
LQM18PN1R0MGHD
5S-LQM18PN1R0MGHD
LQM18PN1R0MGHD
FIXED IND 1UH 1.05A 250 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.05A |
| Q @ Freq: | 900mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 250 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 100MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |