Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM18NN82NM00D
LQM18NN82NM00D
5S-LQM18NN82NM00D
LQM18NN82NM00D
FIXED IND 82NH 50MA 300 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 82nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 50mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 300 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 245MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,50MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.035"" (0.90mm)" |