Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM18NN1R2K00D
LQM18NN1R2K00D
5S-LQM18NN1R2K00D
LQM18NN1R2K00D
FIXED IND 1.2UH 25MA 800 MOHM
Product Description
| Series: | LQM18 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 25mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 800 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 10MHz |
| Operating Temperature: | 65MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |