Fixed InductorsMurata Electronics North America LQM18FN1R0M00D
LQM18FN1R0M00D
5S-LQM18FN1R0M00D
LQM18FN1R0M00D
FIXED IND 1UH 150MA 200 MOHM SMD
Product Description
| Series: | LQM18 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 150mA |
| Q @ Freq: | 150mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 260 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 120MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.035"" (0.90mm)" |