LQM18FN1R0M00D
5S-LQM18FN1R0M00D
LQM18FN1R0M00D
FIXED IND 1UH 150MA 200 MOHM SMD
Product Description
Series:LQM18
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:150mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:260 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:120MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.035"" (0.90mm)"