Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH5BPN2R2NT0L
LQH5BPN2R2NT0L
5S-LQH5BPN2R2NT0L
LQH5BPN2R2NT0L
FIXED IND 2.2UH 2.6A 30 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.6A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 36 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 55MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.087"" (2.20mm)" |