Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH5BPN1R5NT0L
LQH5BPN1R5NT0L
5S-LQH5BPN1R5NT0L
LQH5BPN1R5NT0L
FIXED IND 1.5UH 3A 28.8 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 28.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 70MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.087"" (2.20mm)" |