Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH5BPB4R7NT0L
LQH5BPB4R7NT0L
5S-LQH5BPB4R7NT0L
LQH5BPB4R7NT0L
FIXED IND 4.7UH 2A 69.6 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 69.6 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,2020 (5050 Metric),"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.087"" (2.20mm)" |