LQH5BPB1R2NT0L
5S-LQH5BPB1R2NT0L
LQH5BPB1R2NT0L
FIXED IND 1.2UH 3.1A 22.8 MOHM
Product Description
Series:LQH5
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):3.1A
Q @ Freq:5.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:22.8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:90MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,2020 (5050 Metric),"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.087"" (2.20mm)"