Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH5BPB1R2NT0L
LQH5BPB1R2NT0L
5S-LQH5BPB1R2NT0L
LQH5BPB1R2NT0L
FIXED IND 1.2UH 3.1A 22.8 MOHM
Product Description
| Series: | LQH5 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 3.1A |
| Q @ Freq: | 5.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 22.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 90MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,2020 (5050 Metric),"0.197"" L x 0.197"" W (5.00mm x 5.00mm)","0.087"" (2.20mm)" |