Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH55DN101M03L
LQH55DN101M03L
5S-LQH55DN101M03L
LQH55DN101M03L
FIXED IND 100UH 560MA 860 MOHM
Product Description
| Series: | LQH55 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 560mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 6.5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 80??C,100kHz,-,Surface Mount,2220 (5750 Metric),-,"0.224"" L x 0.197"" W (5.70mm x 5.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |