LQH55DN101M03L
5S-LQH55DN101M03L
LQH55DN101M03L
FIXED IND 100UH 560MA 860 MOHM
Product Description
Series:LQH55
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):560mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:6.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 80??C,100kHz,-,Surface Mount,2220 (5750 Metric),-,"0.224"" L x 0.197"" W (5.70mm x 5.00mm)","0.197"" (5.00mm)"