Fixed InductorsMurata Electronics North America LQH44PN100MJ0L
LQH44PN100MJ0L
5S-LQH44PN100MJ0L
LQH44PN100MJ0L
FIXED IND 10UH 790MA 249 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 790mA |
| Q @ Freq: | 560mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 249 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 30MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.047"" (1.20mm)" |