LQH44NN100K03L
5S-LQH44NN100K03L
LQH44NN100K03L
FIXED IND 10UH 1.3A 87.1 MOHM
Product Description
Series:LQH44
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:87.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:23.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1515 (4040 Metric),"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.177"" (4.50mm)"